KARTA DUŻEJ RODZINY SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYULGOWE PONIEDZIAŁKI SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYKINO Z RODZINĄ SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYOFERTA DLA FIRM SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
 
   

Catalina

REŻYSERIA:  Denijal Hasanovic
PRODUKCJA:  Chorwacja 2017
CZAS TRWANIA:  98'
KAT. WIEKOWA:  od 15 lat
WERSJA JĘZYKOWA:  napisy
BILETY:  12 i 14 zł
GATUNEK:  dramat
OBSADA:  Andrea Otalvaro, Lana Baric, Andrzej Chyra...
WIĘCEJ: Filmweb Imdb stopklatka.pl

Catalina jest Kolumbijską studentką prawa, której właśnie odrzucono pozwolenie na przedłużenie pobytu we Francji. Idąc za radą jednego ze swoich profesorów, postanawia wyjechać do Sarajewa i spróbować uzyskać dostęp do materiałów Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii. Ma nadzieję, że zebrane dane pomogą jej w napisaniu ciekawej pracy, co z kolei umożliwiłoby pozostanie jej na uniwersytecie we Francji. Po przylocie Catalina okazuje się, że plan się nie powiódł, ponieważ nie uzyskała pozwolenia na dostęp do archiwum. Pomocną dłoń wyciąga do niej tłumaczka misji – Nadia, która namawia ją do pozostania u niej w Sarajewie.
Przez tydzień pobytu życie Cataliny bardzo się zmieni. Okaże się, że każda ze spotkanych tu przez nią osób nosi w sobie jakąś swoją tragedię. Poznaje dramatyczną historię Nadii, która straciła brata na wojnie i nigdy nie wybaczyła ojcu, że posłał chłopca na śmierć. Również przyjaciela Nadii - Marka, który także pracuje w misji, los nie oszczędzał. Gdy był dzieckiem rodzice musieli opuścić z nim Polskę. Zmuszono ich by porzucili swój kraj pochodzenia bo byli Żydami. Niespodziewanie Catalina zostanie uwikłana w życie tych wszystkich ludzi. Będzie zmuszona zmierzyć się zarówno z ich jak i ze swoimi demonami.

POLECAMY:

Zombieland: Kulki w łeb

reż. Ruben Fleischer

Nadszedł czas, by ponownie rozprawić się z zombie. Tym razem spotkamy się w okolicach Białego Domu.  więcej

Portret kobiety w ogniu

reż. Céline Sciamma

Francja, 1760. Marianne, malująca na zlecenie, musi wykonać portret młodej damy bez jej wiedzy... więcej