KARTA DUŻEJ RODZINY SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYULGOWE PONIEDZIAŁKI SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYKINO Z RODZINĄ SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYOFERTA DLA FIRM SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
 

klasy VII-VIII

FILMOWE DROGOWSKAZY

 

21 LISTOPADA

MOTYWACJA - PODSTAWA SUKCESU 

Mamy talent!, reż. Christian Lo

Norwegia, Szwecja 2018, 94 min.

Dwaj najlepsi przyjaciele, Grim i Axel, od zawsze marzą o udziale w największym skandynawskim festiwalu rockowym. Wspólnie grają w zespole - Los Bando, ale brakuje im basisty, a Axel, wokalista i gitarzysta, nie może zaśpiewać, bo jego głos jest fatalny, o czym Grim nie nie ma serca mu powiedzieć. Kiedy zostają zaproszeni do udziału w Festiwalu, muszą szybko znaleźć rozwiązanie. Przeprowadzają przesłuchanie, ale nie mają szczęścia ze znalezieniem odpowiedniego członka zespołu. Ich basistą zostaje więc dziewięcioletnia Thildie, która gra na wiolonczeli. Kierowcą, który ma dowieźć ich na festiwal ma być Martin - znany z talentu rajdowca, ale chłopcy nie wiedzą, że nie ma on prawa jazdy. Zespół wyrusza w szaloną podróż przez Norwegię. Ścigani przez rodziców i policję mają coraz mniej czasu aby zdążyć na festiwal i spełnić swe muzyczne marzenia.  

 


20 GRUDNIA

CZY WIESZ, CO JESZ? O NAWYKACH ŻYWIENIOWYCH I ICH WPŁYWIE NA NASZE ŻYCIE  

Cały ten cukier, reż. Damon Gameau

Australia 2014, 90 min.

Cukier jest najczęściej spożywaną substancją. Jak to się stało, że zdominował naszą dietę i kulturę? Jakie są tego skutki dla naszych umysłów i ciał? "Cały ten cukier" to film, który właśnie o tym mówi. Damon Gameau przeprowadził niezwykły eksperyment, żeby pokazać, w jaki sposób obecna w tytule substancja wpływa na człowieka.

 

 

22 STYCZNIA

STEREOTYPY I UPRZEDZENIA JAKO BARIERY W KONTAKCIE Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM  

Rok polarny, reż. Samuel Collardey

Francja 2018, 94 min.

Nauczyciel z Danii podejmuje pracę w wiejskiej szkole w Grenlandii, gdzie stara się dopasować do lokalnych mieszkańców.

 

 

13 MARCA

GNIEW I ZŁOŚĆ. JAK RADZIĆ SOBIE Z TRUDNYMI EMOCJAMI?  

Kickbokserka, reż. Johan Timmers

Holandia 2018, 84 min.

Po rozwodzie rodziców 12-letnia Bo musi przeprowadzić się, wraz z matką i bratem, na przedmieścia Amsterdamu. Jej sąsiadka trenuje kickboxing i Bo także chce spróbować. Okazuje się, że ma naturalny talent i spore szanse na udział w mistrzostwach. Najpierw jednak będzie musiała poradzić sobie z agresją i brakiem samokontroli, które są skutkiem ubocznym rodzinnej sytuacji.

 

 

20 KWIETNIA

CO MOGĘ ZROBIĆ DLA ŚWIATA? O DOMINACJI CZŁOWIEKA NAD NATURĄ  

Więcej niż miód, reż. Markus Imhoof

Austria, Niemcy, Szwajcaria 2012, 95 min.

Reżyser Markus Imhoof, podróżując z kamerą po całym świecie, filmuje tereny, na których zamieszkują pszczoły, i pokazuje ich życie. Film powiada o poważnym kryzysie, jaki dotyka obecnie populację pszczół. W ciągu ostatniej dekady wyginęły ich miliony. Czy to oznacza, że czeka nas totalny kryzys?

  

 

9 CZERWCA

WAKACYJNA LABA, CZY… ŻYCIOWA LEKCJA? 

Moje wakacje z Rudym, reż. Kriv Stenders

Australia 2016, 88 min.

Kiedy jedenastoletni Mick zostaje wysłany na farmę dziadka w odległym regionie Pilbara w Zachodniej Australii, spodziewa się, że na miejscu czeka go wyłącznie nuda i ciężka praca. Wszystko zmienia się, gdy w życiu Micka pojawia się Rudy – jedyny w swoim rodzaju czerwony pies. Przygarnięty przez chłopca rezolutny zwierzak z miejsca staje się jego nieodłącznym towarzyszem oraz przyjacielem na dobre i na złe. Wkrótce wielka przyjaźń łącząca Micka i Rudego, da początek wydarzeniom, którymi zachwyci się cały kraj!