KARTA DUŻEJ RODZINY SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYULGOWE PONIEDZIAŁKI SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYKINO Z RODZINĄ SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYOFERTA DLA FIRM SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
 

klasy IV-VI 2D

FILMOWE DROGOWSKAZY

 


9 PAŹDZIERNIKA 

DLACZEGO POTRZEBUJEMY WSPARCIA OD DRUGIEGO CZŁOWIEKA? SIŁA PRZYJAŹNI  

Łowcy czarownic, reż. Raško Miljković

Macedonia, Serbia 2018, 86 min.

Schowajcie się, Avengersi, nadciągają Łowcy Czarownic! Jovan, główny bohater filmu, ma dwa oblicza. W dzień jest nieśmiałym i zamkniętym w sobie chłopcem z niepełnosprawnością, ale w nocy przeistacza się w Cienia - nieustraszonego superbohatera. Gdy w klasie Jovana pojawia się nowa koleżanka, buntownicza Milica, między dziećmi rodzi się przyjaźń. Wspólnie postanawiają podjąć walkę ze złą czarownicą.

 

 

2 GRUDNIA

SWOJĄ PASJĄ MOŻESZ ZMIENIAĆ ŚWIAT! 

Przygody Finna, reż. Frans Weisz

Holandia 2013, 90 min.

Ku rozczarowaniu ojca, piłka nożna nie jest jedyną pasją Finna. Pewnego dnia dziwna wrona zaprowadza chłopca do zaczarowanego domu. Chociaż od dawna nikt tam nie mieszka, Finn spotyka tajemniczego mężczyznę o siwych włosach i w czarnym płaszczu. Gdy starszy pan zaczyna grać na skrzypcach, Finn przypomina sobie uśmiech swojej mamy, która zmarła przed rokiem. Od tej chwili Finn nie chce niczego robić poza nauką gry na skrzypcach, tak aby móc ponownie doświadczać tej magii.

 

 

20 STYCZNIA

JAKA JEST TWOJA SUPERMOC? UWIERZ W SIEBIE!  

Supa Modo, reż. Likarion Wainaina

Niemcy, Kenia 2018, 74 min.

Jo jest supermanką. Wystarczy, że się skupi i może przesuwać przedmioty, zatrzymywać czas i wytrącać z ręki rzeczy. Nie robi tego nigdy dla własnego widzimisię, ale zawsze w słusznej sprawie, tak, jak to superbohaterowie mają w zwyczaju. Korzystanie z nadprzyrodzonych mocy jest dla małej Kenijki sensem życia i zarazem największą radością. Umiejętności dziewczynki spędzają sen z powiek jej mamie Kathryn, która obawia się o kruche zdrowie dziecka. Jo jest chora i musi się oszczędzać. Jak pogodzić te dwa wyzwania? W jaki sposób jednocześnie ratować świat i troszczyć się o swoje zdrowie? Na wspaniały pomysł wpadnie siostra Jo, która zaangażuje całą wioskę w nakręcenie filmu o superbohaterce. Nagrodzona Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale 2018 rozważna i delikatna filmowa próba oswojenia tematów związanych z odchodzeniem.

 

 

18 LUTEGO

JAK PRZETRWAĆ TRUDNE MOMENTY W ŻYCIU?  

Dzień czekolady, reż. Jacek Piotr Bławut

Polska 2018, 75 min.

Opowieść o przygodach Moniki i Dawida. Dzięki tajemniczemu Skoczkowi czasu poznają magiczny świat, w którym żyją pożeracze dni tygodnia i wiele innych niezwykłych postaci. Muszą dowiedzieć się jak cofnąć czas i co zrobić, aby uciec przed wiedźmą, która wykrada wspomnienia. „Dzień czekolady” to opowieść o tęsknocie, miłości i wyobraźni tak potężnej, że niemożliwe staje się możliwe, zmieniając życie wszystkich bohaterów na zawsze. Film powstał na podstawie nagradzanej książki Anny Onichimowskiej pod tym samym tytułem.

 

 

11 MARCA

CO NAS MOTYWUJE DO DZIAŁANIA?  

Władcy przygód. Stąd do Oblivio, reż. Tomasz Szafrański

Polska 2019, 101 min.

Franek i Izka – główni bohaterowie filmu – odkrywają, że nie trzeba być superbohaterem, aby przeżyć superprzygodę. Uruchamiając tajemniczy gramofon, przypadkiem sprowadzają do ziemskiego wymiaru Eddiego – uciekiniera z krainy Oblivio. Kierują tym samym na siebie gniew Łowców Głów, którzy za wszelką cenę będą chcieli ukarać zbiega. „Za wszelką cenę” oznacza, że nie zawahają się zdeatomizować każdego, kto stanie im na drodze. Czy Frankowi i Izce uda się uratować Eddiego? Czy ich przyjaźń przetrwa pomimo problemów, które czekają ich po drodze?

 

 

23 KWIETNIA

CZŁOWIEK KONTRA NATURA  

Operacja Arktyka, reż. Grethe Bøe-Waal

Norwegia 2014, 87 min.

Trzynastoletnia Julia wraz z matką i ośmioletnimi bliźniakami – Idą i Sindre przeprowadzają się do nowego miasta. To mroźna północ w Norwegii. Ich ojciec pracuje jeszcze dalej – prawie pod biegunem północnym. Dzieciaki postanawiają w tajemnicy odwiedzić ojca i zakradają się do helikoptera ratowniczego. Ale trasa lotu zostaje zmieniona i rodzeństwo ląduje na opuszczonej wyspie na dalekiej północy. Niewielki zapas jedzenia, dzika przyroda i brak kontaktu z cywilizacją sprawiają, że Julia i jej młodsze rodzeństwo muszą połączyć siły, aby przetrwać. Okazuje się bowiem, że oprócz małego domku służącego za ośrodek badawczy miejsce nie nosi śladów cywilizacji. Rozpoczyna się ich przygoda, w oczekiwaniu na ratunek. Atakuje ich niedźwiedź polarny, kończy się żywność, dwoje dzieci wpada do wody w wyniku pękniętego lodu. A to dopiero początek ich pasjonującej historii pośród zapierających dech w piersiach krajobrazów!