KARTA DUŻEJ RODZINY SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYULGOWE PONIEDZIAŁKI SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYKINO Z RODZINĄ SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYOFERTA DLA FIRM SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
 

klasy VII-VII i Gimnazjum

FILMOWE DROGOWSKAZY

24 PAŹDZIERNIKA 2018

MOTYWACJA - PODSTAWA SUKCESU                         

Wicher 2: Na przekór wszystkiemu

reż. Katja von Garnier,

Niemcy 2015, 90 min.

Młodziutka dziewczyna postanawia walczyć o przyszłość zadłużonej stadniny koni należącej do jej babki. Nastoletnia Mika (Hanna Binke) jest podekscytowana faktem, że może spędzić kolejne lato u babci (Cornelia Froboess). Dziewczyna cieszy się, że będzie blisko stajni i swojego ukochanego konia o imieniu Wicher. Szybko jednak wpada w niepokój, kiedy odkrywa na brzuchu swojego pupila dziwne rany. Nikt nie jest w stanie ich wytłumaczyć. Na domiar złego, stadnina przechodzi kryzys finansowy. Mika decyduje się wziąć udział w gonitwie, której zwycięzca zdobędzie wysoką nagrodę. Problem jednak w tym, że koń wydaje się odrobinę rozkojarzony. Ciepłe kino familijne, któremu nie brakuje wdzięku i dobrego humoru. Obraz utalentowanej niemieckiej reżyserki Katji von Garnier udowadnia, że dobro zawsze zwycięża. Pokazuje silną dziewczynę, która nie zawaha się przed niczym, żeby walczyć o swoje ideały i chronić tych, których kocha.

27 LISTOPADA 2018

DLACZEGO SIĘ BUNTUJEMY? JAK WYRAŻAĆ ZŁOŚĆ?           

Biegnij, Amelio! reż. Tobias Wiemann

Niemcy/ Włochy 2017, 97 min.

Amelia mieszka w Berlinie, trochę u mamy, trochę u taty. Jest zbuntowaną i upartą nastolatką, którą fascynują duchy i wampiry. Dziewczyna choruje na astmę, ale nie przyjmuje do wiadomości, że jej stan jest poważny. Z niechęcią wyjeżdża do kliniki w Tyrolu, gdzie konsekwentnie odmawia leczenia.
Pewnego dnia postanawia uciec w góry, by zdobyć najwyższy szczyt. Nieoczekiwanym towarzyszem dziewczyny w wyprawie staje się Bart, także uparty nastolatek, miejscowy opiekun zwierząt. W trakcie trudnej wspinaczki młodzi zbliżą się do siebie.

29 STYCZNIA 2019

ROZUMIEMY SIĘ BEZ SŁÓW                     

Rozumiemy się bez słów, reż. Eric Lartigau

Belgia/ Francja 2014, 100 min.

Państwo Belier to urocza rodzina. Dobrzy sąsiedzi, kochający rodzice. Może czasem zbyt impulsywni, nadmiernie namiętni. I jeszcze jedno: są niesłyszący. Tylko ich córka, nastoletnia Paula urodziła się bez tej niepełnosprawności. Stała się więc ich naturalnym łącznikiem ze światem dźwięków, niezastąpionym przewodnikiem i pomocnikiem w codziennym życiu. Osiągnęła już jednak wiek, gdy dzieci zaczynają wyfruwać z gniazd, szukać swojego miejsca, miłości. Idąc za głosem serca, Paula zapisuje się do szkolnego chóru, w którym śpiewa też "ten" chłopak. Nauczyciel muzyki odkrywa w niej wielki talent wokalny i proponuje szkołę muzyczną w Paryżu. Jak powiedzieć o tym rodzicom? Jak opisać im radość, którą daje muzyka? Jak zostawić zwariowane życie rodzinne i ruszyć w nieznane?

20 LUTEGO 2019

ZABURZENIA W ODŻYWIANIU - ANOREKSJA I BULIMIA         

Moja chuda siostra, reż. Sanna Lenken

Niemcy/ Szwecja 2015, 105 min.

Katja jest utalentowaną łyżwiarką figurową, stale zajętą w szkole lub na treningach. W domu to na niej, a nie jej siostrze Stelli, skupia się cała uwaga rodziców. Stella podziwia starszą siostrę i stara się ją naśladować. Właśnie ona odkrywa, że z Katją dzieje się coś złego - dziewczyna cierpi na zaburzenia odżywiania, co może kosztować ją życie. Stella chce powiedzieć rodzicom, ale Katja wymusza na niej przysięgę, że tego nie zrobi. To jednak zbyt duże brzemię dla tak młodej dziewczyny. Film pokazuje, jak choroba Katji powoli doprowadza całą rodzinę na skraj rozpaczy.

4 KWIETNIA 2019

NIEWIDZIALNY CHŁOPIEC                                                         

Niewidzialny chłopiec, reż. Gabriele Salvatores

Francja/ Irlandia/ Włochy 2014, 100 min.

Gdy borykający się z problemami wieku dorastania Michele odkrywa, że dysponuje nadludzkimi zdolnościami, jego życie komplikuje się jeszcze bardziej. Od tego czasu dybią na niego już nie tylko klasowe osiłki, ale także policja, a zwłaszcza tajemnicze paramilitarne ugrupowanie z głębi Rosji. By ocalić siebie i swoich bliskich, Michele będzie musiał zmierzyć się z własną przeszłością oraz udowodnić, że jest gotów przyjąć nie tylko wielką moc, ale też wynikającą z niej odpowiedzialność.

4 CZERWCA 2019

STEREOTYPY I UPRZEDZENIA.                                                         

O SZACUNKU WOBEC RÓŻNIC KULTUROWYCH

Przygoda Nelly, reż. Dominik Wessely

Niemcy 2016, 97 min.

Informacja o przeprowadzce zaskakuje Nelly u progu wakacji. Potem jest tylko gorzej! Kłótnia z rodzicami, ucieczka, intryga z elektrownią w tle i to wszystko w Transylwanii. Wakacje nie będą nudne! Wszyscy wybierają się na wspaniałe wakacje, a tylko Nelly musi jechać z rodzicami do Rumunii. Od początku jest okropnie – nie zdołali nawet dolecieć do Sibiu, bo zepsuł się samolot. Do tego okazuje się, że to nie zwykły rodzinny wyjazd. Ojciec nadal jest w pracy. On i te jego elektrownie wiatrowe. Jakby tego było mało, nikt nie uprzedził Nelly, że mają się tu wkrótce przeprowadzić. Czy może być gorzej? Może – dziewczyna zostaje porwana. A to dopiero początek jej przygody!