KARTA DUŻEJ RODZINY SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYULGOWE PONIEDZIAŁKI SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYKINO Z RODZINĄ SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYOFERTA DLA FIRM SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
 
   

Zestaw filmów konkursowych III - Festiwal KinoJazda

czas: 55'

od 4 lat

MAŁPA W KĄPIELI (BAŚNIE I BAJKI POLSKIE)

reż. Andrzej Gosieniecki

Polska 2017, 13’

"Małpa w kąpieli" Aleksandra Fredry to bajka z morałem, czyli opowieść o tym, że bezmyślne naśladowanie innych, zawsze prowadzi do śmieszności… Zabawna opowieść o małpie, która pomimo wszelkich prób upodobnienia się do człowieka pozostaje sobą… Małpa biega po ulicach, płata figle i psoty, w końcu ukrywa się w pudle na kapelusze i wraz z panią dostaje się do pokoju hotelowego. Tam podgląda panią w kąpieli i gdy ta wychodzi, małpa zaczyna ją naśladować. Odkręca kurki z wodą, leje płyn do kąpieli, pływa, nurkuje. Jednak wody jest coraz więcej, a z prysznica leci ukrop. Przestraszona małpa ucieka przez okno.

DO GÓRY NOGAMI (ŻUBR POMPIK)

reż. Andrzej Piotr Morawski

Polska 2017, 7’

Gdzieś w głębinach wielkiej, dzikiej, zielonej puszczy mieszka żubr Pompik. Właściwie to żuberek Pompik, jako że w porównaniu z innymi żubrami jest niewielki, a do tego nie tak silny, szybki  i skoczny jak jego rówieśnicy. Niezbyt się nadaje do tradycyjnych żubrzych zabaw w przepychanie rogami, wbęcywanie na drzewa czy żubrzego berka dookoła polany, ma za to inne zainteresowania. Pompik jest bowiem najciekawszym ze zwierząt w całej puszczy. Pompik i Polinka poznają ciekawe stworzenia, które nie dość, że śpią w dzień, to jeszcze do góry nogami! To nietoperze. Rodzeństwo postanawia wypróbować, jak to jest patrzeć na świat z ich perspektywy.

BASIA I UPAŁ W ZOO (BASIA)

reż. Marcin Wasilewski

Polska 2018, 11’

Basia chciałaby wyjść na rolki, lecz według taty jest na to za gorąco. Lepiej byłoby pójść do zoo. Czy uda się przywieźć stamtąd jakieś zwierzątko? Rodzice zawsze znajdą wymówkę: psy zostawiają sierść, koty drapią, a jeże... tupią w nocy! W odcinku "Upał w zoo" na rezolutną  5 - latkę czeka mnóstwo wrażeń.

TRUDNA SZTUKA (PRZYTUL MNIE)

reż. Mateusz Jarmulski

Polska 2017, 6’

Zdobywanie miodu to trudna sztuka, wymagająca odwagi, cierpliwości  i… kreatywności. Doskonale wie o tym Tata Miś, który swoją wiedzą postanawia podzielić się z synkiem. Lekcja pierwsza to konstruowanie jelenia trojańskiego.

WSZYSCY KOCHAJĄ WODZA (AGI BAGI SEZON 3)

reż. Tomek Niedźwiedź

Polska 2018, 6’

Seria opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi, oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem i pokazuje, jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. Wódz Agingów  budzi się o świcie i odkrywa, że cała wioska opustoszała. Nie ma żywej duszy. Wódz wyrusza na poszukiwanie Agingów. Wkrótce odkrywa że Agingi poszły się bawić bez niego i jest mu z tego powodu bardzo przykro.

BASIA I DZIADKOWIE (BASIA)

reż. Marcin Wasilewski

Polska 2018, 11’

Basia jest niepocieszona - przeziębiona nie może jechać do dziadków. Na szczęście to oni wpadają z wizytą. Ale co robić kiedy nie można wyjść z łóżka    i doskwiera nuda? Dziadek Henryk ma na to radę - dzięki wyobraźni łóżko zmienia się w piracki statek! Mali widzowie  uczą się jak spędzić wspólnie czas i z empatią podchodzić do osób starszych.

POLECAMY:

Praziomek

reż. Chris Butler

Charyzmatyczny sir Lionel Frost to najwybitniejszy na świecie tropiciel mitów i potworów. Na listowne zaproszenie pewnego tajemniczego... więcej

Maksymiuk. Koncert na dwoje

reż. Tomasz Drozdowicz

Intymny portret Jerzego Maksymiuka, charyzmatycznego dyrygenta, kompozytora i pianisty, oraz jego żony Ewy więcej