KARTA DUŻEJ RODZINY SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYULGOWE PONIEDZIAŁKI SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYKINO Z RODZINĄ SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYOFERTA DLA FIRM SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
 
   

Zestaw filmów konkursowych I - Festiwal KinoJazda

czas: 60'

od 4 lat

WIELKIE MARZENIE MAŁEJ ŻABKI (OPOWIASTKI)

reż. Andrzej Piotr Morawski

Polska 2017, 5’

Siedząca na brzegu stawu żabka  z zachwytem wpatruje się w księżyc. Zdradza sowom, że chciałaby na niego skoczyć. Jedna z sów ciepło przyjmuje jej słowa, druga próbuje wybić jej  z głowy niedorzeczny pomysł. Nie zniechęcona żabka podejmuje próbę, lecz spada do stawu. Jedna z sów przyjmuje porażkę żabki z żalem, druga triumfuje. Gdy woda w stawie wygładza się, na powierzchni wody widać tarczę księżyca z uśmiechniętą żabą po środku. Sowa z rozbawieniem i niedowierzaniem komentuje, że to żaba na księżycu.  

BASIA I BRACISZEK (BASIA)

reż. Marcin Wasilewski

Polska 2018, 11’

Urodził się nowy braciszek Basi. Dziewczynka nie może się doczekać powrotu Mamy i Braciszka ze szpitala. Nareszcie! Kiedy cała rodzina zachwyca się Braciszkiem, Basia ze zdziwieniem przygląda się jego łysej główce. Szybko okazuje się, że Mama ma teraz mniej czasu dla Basi. Nie może jej poczytać bajki na dobranoc, każe jej czekać na poranne kakao.

MALI ARTYŚCI (AGI BAGI SEZON 3)

reż. Waldek Mordarski

Polska 2018, 6’

Daleko, daleko gdzieś w wielkim kosmosie, istnieje mała planeta. Nazywa się AGI BAGI, bo ma dwie strony - Agi oraz Bagi. W tym uroczym miejscu, po dwóch stronach planety mieszkają dwa plemiona - Agingi i Bagingi. Oba bardzo kochają przyrodę, dbają  o rośliny i o zwierzątka, troszczą się o środowisko - każde plemię na swojej stronie planetki. Zupełnie o tym nie wiedząc, współpracują ze sobą dbając o ekosystem Agi Bagi. Wódz Agingów postanawia namalować pejzaż Agi. Niestety brakuje mu zielonej farby. Agingi starają się pomoc Wodzowi zdobyć zieloną farbę.

SMAKI (ŻUBR POMPIK)

reż. Maciej Kur

Polska 2017, 7'

Gdzieś w głębinach wielkiej, dzikiej, zielonej puszczy mieszka żubr Pompik. Właściwie to żuberek Pompik, jako że w porównaniu z innymi żubrami jest niewielki, a do tego nie tak silny, szybki  i skoczny jak jego rówieśnicy. Niezbyt się nadaje do tradycyjnych żubrzych zabaw w przepychanie rogami, wbęcywanie na drzewa czy żubrzego berka dookoła polany, ma za to inne zainteresowania. Pompik jest bowiem najciekawszym ze zwierząt w całej puszczy. Ciekawskie żubry: Pompik i Polinka znudzone jedzeniem siana przez całą zimę poznają wiosenne smaki całego lasu. Młode żubry postanawiają dowiedzieć się, co jadają inne zwierzęta i spróbować tego samego. Okazuje się jednak, że nie wszystko jest stworzone dla podniebienia żubrów.

KOPCIUCH (BAŚNIE I BAJKI POLSKIE)

reż. Paweł Czarzasty

Polska 2017, 13’

„Kopciuch”, czyli opowieść o tym, że każdy może sam kształtować swój los przez wybory, jakich w życiu dokonuje… polska wersja powszechnie znanej bajki o Kopciuszku, która wnosi zupełnie nowe spojrzenie na bohaterów  i motywy ich działania. Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno… za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko… królewna Anusia sprzeciwia się swatom ojca, opuszcza rodzinny zamek i wyrusza   w świat. Przyjmuje pracę pomocy kuchennej w sąsiednim królestwie i tak zostaje nazwana Kopciuchem. Dzięki swojej dobroci i magii Złotego Dębu, rozkochuje w sobie butnego Królewicza, który wcześniej nie zwraca uwagi na jakiegoś tam Kopciucha...

BASIA I ANIELKA (BASIA)

reż. Marcin Wasilewski

Polska 2018, 11’

Basia lubi chodzić do przedszkola. jednak prawdziwą atrakcją jest dopiero wyjście do parku na duży plac zabaw. Tam można się bawić - skakać, huśtać się i hałasować. A w przedszkolu? trudno się zaprzyjaźnić. O nie, pada deszcz! Nici z wycieczki. Co gorsza, Basia musi bawić się z milczącą Anielką. Nie wie, że stąd tylko krok do prawdziwej przyjaźni.

 

 

POLECAMY:

Sny wędrownych ptaków - Podróżniczy Klub Filmowy

reż. Cristina Gallego, Ciro Guerra

Zachwycająca wizualnie opowieść o początkach kolumbijskiego handlu narkotykowego, powiązana z historią rdzennej społeczności Indian Wayúu.  więcej

After

reż. Jenny Gage

Porywająca opowieść o namiętności, która wywraca świat do góry nogami.  więcej