KARTA DUŻEJ RODZINY SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYULGOWE PONIEDZIAŁKI SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYKINO Z RODZINĄ SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYOFERTA DLA FIRM SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
 

Program listopad - grudzień 2017

Jesienne drzewa już pięknie się ubrały, czerwone czapki powyciągały oraz żółte szaliki i buty brązowe, a rękawiczki zapewne też nowe. A Ty, drogi przedszkolaku? Jesteś gotowy na jesień i zimę, bo wraz z nimi FILMINEK idzie…

I tym razem zabierze naszych milusińskich Gości w niezapomnianą podróż po niezwykłym świecie kina. Jesienną porą mali widzowie odkryją jak wiele sekretów skrywa tajemniczy las (Zestaw bajek Leśni Przyjaciele) oraz jak wielką siłą jest przyjaźń, (Mała Wielka Stopa).

Świat się cały bieli wkoło, lecą z nieba płatki śniegu (Zestaw bajek Zimowe Harce) i czuć w oddali magię świąt (Magiczne święta Kacpra i Emmy). Mikołaj zasapał i woła „ho, ho, ho” – razem z nim w grudniowe poranki w Kinie SOKÓŁ zjawią się jego radośni pomocnicy. Będzie niezwykle bajkowo i radośnie. Wspaniałe klasyczne animacje i najnowsze propozycje - to wszystko w jednym miejscu i z myślą o najmłodszym widzu.

Niezmiennie do świata bajek wprowadzi dzieci animator kultury. W wyborze filmów pomoże Państwu podział na dwie kategorie wiekowe oraz na czas trwania seansów: „Starszaki” (pełnometrażowe, dłuższe) oraz „Młodszaki” (zestawy animacji, krótsze).

 

TERMINY I PROGRAM SPOTKAŃ

 

Terminy i program spotkań:

MŁODSZAKI

14 listopada g. 10:15 Zestaw bajek LEŚNI PRZYJACIELE (40’)

12 grudnia g. 10:15 Zestaw bajek ZIMOWE HARCE (45’)

STARSZAKI

15 listopada g. 10:15 MAŁA WIELKA STOPA (91’)

13 grudnia g. 10:15 MAGICZNE ŚWIĘTA KACPRA I EMMY (75’)

 

LISTOPAD 2017

Temat: Las pełen niespodzianek

MŁODSZAKI

Zestaw bajek LEŚNI PRZYJACIELE 
Polska  1973 – 1985, animacja, 40 min.


PRZYGODA W LESIE
Miś Kudłatek zabłądził w lesie. Z opresji ratuje go duży niedźwiedź.

JESIENNA PRZYGODA

Miś Kudłatek staje w obronie bojaźliwego zajączka.


WYPRAWA DO LASU
Myszka wybiera się do lasu i dowiaduje się o groźnej łasicy. Przestraszona ucieka z lasu. Łasica nie daje za wygraną i za wszelką cenę próbuje dogonić myszkę. Na szczęście Myszce udaje się uciec.


WĘDRÓWKI SKRZATA
Mały Skrzat wyrusza na swoją pierwszą samodzielną wędrówkę do lasu. Poznaje nieznany mu świat i spotyka bezradne pisklę kukułki, nad którym roztacza opiekę.

 

STARSZAKI

MAŁA WIELKA STOPA

Belgia, Francja 2017, animacja, 91 min.

Adam jest zwyczajnym, trochę nieśmiałym chłopcem. Pewnego dnia wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu dawno zaginionego taty. Nie spodziewa się, że już wkrótce odkryje pewien rodzinny sekret. Otóż jego tata jest potomkiem legendarnego Yeti i od lat mieszka w lesie. Oczywiście Adam też ma w sobie geny tej niezwykłej istoty, a to niesie ze sobą pewne niezwykłe konsekwencje. Chłopak podobnie jak jego tata ma pewne super moce… Szykuje się wielka przygoda!

 

 GRUDZIEŃ 2017

Temat: Filminkowa Magia Świąt

MŁODSZAKI


Zestaw bajek ZIMOWE HARCE
Francja, Kanada 2006; Polska 1975 - 2012, animacja, 45 min.

ZIMOWY OGRÓD

Pomysłowy Dobromir to chłopiec, dla którego nie ma nic trudnego. Wraz z Dziadkiem i psotnym skrzydlatym przyjacielem Szpaczkiem chłopiec radzi sobie z każdą pracą i nie wie, co to nuda. W jego głowie aż roi się od pomysłów, które nie od razu okazują się genialne. Na szczęście może liczyć na pomoc przyjaciół.

ŚNIEŻNE WOJNY
Mami Fatale i jej zwierzaki są świadkami ożywienia śnieżnego bałwana przez elektryczną marchewkę i straszliwych tego skutków. Jedyna szansa na ratunek przed rozszalałym śnieżnym potworem to… ugotowanie przez Mami ognistego gazpacho.

BRR. JAK ZIMNO
Wraz z nadejściem zimy myszka Bali porządkuje wraz z rodzicami ubrania, z których wyrósł, by następnie oddać je potrzebującym. Malcowi ciężko jest się jednak rozstać z ulubionymi ubrankami. Nazajutrz w mieszkaniu dochodzi do awarii ogrzewania. Tata zabiera Balego na spacer do parku, gdzie spotykają przyjaciół chłopca, Tito i Tamarę. W pewnym momencie dzieci zauważają stojące bałwany. Bali postanawia ubrać bałwany, żeby nie marzły. W tym celu przynosi swoje stare ubranka.

HURRA. IDĄ ŚWIĘTA
Nadeszły święta - choinka, wigilijna kolacja, no i to, co najważniejsze… prezenty! I wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie to, że jednym z nich Bali musi podzielić się z Leą! A może to właśnie jest najwspanialsze?

 

 

STARSZAKI

MAGICZNE ŚWIĘTA KACPRA I EMMY

Norwegia 2014, przygodowy, familijny, 75 min.

Jest zima, zbliżają się święta, a Emma niecierpliwie wyczekuje pierwszego w tym roku śniegu. Pisze nawet list do świętego Mikołaja, w którym prosi o upragnione białe płatki. Wspólnie z Kacprem starają się wprowadzić w domu bożonarodzeniowy, magiczny i rodzinny klimat. Obydwoje marzą także o tym, by dziadek, który zaplanował spędzenie świąt w górach, przyjechał jednak do nich. Zrobią wszystko, co w ich mocy, żeby osiągnąć założony cel. Czy im się to uda? Czy na święta spadnie śnieg? Czy spędzą je w rodzinnym gronie?

 

UWAGA!

Do seansu w listopadzie należy doliczyć dodatkowe 15 minut, które przeznaczone jest na wprowadzenie najmłodszych widzów w tematykę prezentowanego filmu. Grudniowe spotkanie jest dłuższe o około 30 minut ze względu na wizytę Świętego Mikołaja we własnej osobie i jego radosnej świty.

KARNETY I BILETY

Małe grupki uczestników projektu będą łączone z innymi.

Koszt uczestnictwa w FILMINKU to  12 zł za karnet dla jednego dziecka, obejmujący dwa spotkania dla młodszaków lub starszaków. Konkretny zestaw lub tytuł filmowy dostępny będzie jedynie w zaproponowanym miesiącu.

 

Cena udziału w jednym spotkaniu:

- 9 zł dla grupy poniżej 40 osób

- 8 zł dla grupy powyżej 40 osób

Udział grup w Akademii Przedszkolaka FILMINEK prosimy zgłosić do dnia 10 listopada 2017 roku. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja telefoniczna lub e-mailowa.
O uczestnictwie w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

Ilość miejsc ograniczona.

 
Informacja dla karnetowych uczestników:

Bardzo prosimy opiekuna każdej grupy o przygotowanie wraz z dziećmi na kartce w formacie A3 pracy plastycznej
pn. PRZYJACIELE LASU (żaden inny format nie jest dopuszczalny ze względów technicznych). Na odwrocie pracy prosimy o umieszczenie informacji: nazwa przedszkola, grupy, nazwisko opiekuna/opiekunów. Prace przyjmujemy najpóźniej do 1 grudnia 2017 roku. Po tym terminie nie będą przyjmowane. W grudniu każda grupa otrzyma od Świętego Mikołaja kalendarz z pracą własnego autorstwa, który służyć będzie przedszkolakom i paniom przez cały nadchodzący nowy rok. Zapraszamy!

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

Marta Dusza

Koordynator projektu

Biuro kina SOKÓŁ, tel. 18 448 26 50

e-mail: m.dusza@mcksokol.pl

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Z uwagi na fakt, że zaistnienie takiego przedsięwzięcia jak Akademia Przedszkolaka FILMINEK wymaga współpracy trzech grup: organizatorów, dystrybutorów, uczestników dokładamy wszelkich starań, aby organizacja naszych spotkań przebiegała bez niespodzianek. Zastrzegamy sobie jednak prawo do zmian, jeśli chodzi o terminy spotkań i tytuły filmów w tych wypadkach, kiedy wynikają one z przyczyn od nas niezależnych.

Zapraszamy!

Galeria zdjęć (98)