KARTA DUŻEJ RODZINY SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYULGOWE PONIEDZIAŁKI SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYKINO Z RODZINĄ SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYOFERTA DLA FIRM SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYKINOWTOREK SENIORA SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
 

Aktualności

Boy

25 maja, godz. 19:30

reż. Taika Waititi

Nowa Zelandia 2010, 87', dramat

Jest rok 1984. Boy mieszka na wschodnim wybrzeżu Nowej Zelandii i uwielbia Michaela Jacksona. Uwielbia też swojego ojca, który jest dla chłopaka wspaniałym bohaterem, mimo że nie widział go całe dzieciństwo.

» więcej

Nowa Zelandia - podobno najpiękniejszy kraj na świecie

25 maja, godz. 18:00

slajdowisko: Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik

Zapraszamy na podróż do Nowej Zelandii, którą pokochają wszyscy miłośnicy górskich wycieczek i bajkowych pejzaży. Przekonasz się na własnej skórze, jak łatwo można sobie zorganizować fantastyczną wycieczkę na drugą półkulę nie wydając przy tym fortuny.

» więcej

Nad morzem

27 kwietnia, godz. 19:30

reż. Pedro González-Rubio

Meksyk, 2009, 73'

Jorge i Roberta są od kilku lat w separacji. Pochodzą po prostu z dwóch różnych światów: Jorge lubi proste życie w dżungli, podczas gdy Roberta woli miejskie życie. On jest Meksykaninem, ona – Włoszką. Roberta postanawia wrócić do Rzymu razem z ich pięcioletnim synem Natanem. Jednak zanim wyjadą, Jorge chce zabrać młodego Natana w podróż, w nadziei pokazania mu jego meksykańskich korzeni.

» więcej

Maski, tańce i wypchane wiewiórki. Religijne fiesty ludowe w Meksyku

27 kwietnia, godz. 18:00

slajdowisko: Ola Synowiec

Dlaczego mężczyźni w miejscowości Chiapa de Corzo przez tydzień przebierają się za kobiety? Do czego służą wypchane, martwe wiewiórki, którymi rzuca się w jaguary na dzień św. Sebastiana w wiosce Zinacantan? Zapraszam na kolorowe religijne fiesty ludowe odbywające się w meksykańskim stanie Chiapas w okresie karnawału. Na fiesty, gdzie stare miesza się z nowym, a katolickie z indiańskim.

» więcej

WCZEŚNIEJSZE WYDARZENIA