KARTA DUŻEJ RODZINY SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYULGOWE PONIEDZIAŁKI SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYKINO Z RODZINĄ SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYOFERTA DLA FIRM SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYKINOWTOREK SENIORA SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
 

Aktualności

Ginący świat

16 grudnia (piątek), godz. 19:30

reż. Louie Psihoyos

Blisko połowa gatunków zwierząt na Ziemi zagrożona jest dziś wymarciem. W tym my sami.Naukowcy są przekonani, że dzień zagłady nadchodzi i biją na alarm, podejmując wyścig z czasem, aby zatrzymać masowe wymieranie fauny i flory. Zdobywca Oscara® za film „Zatoka delfinów”, były fotograf National Geographic, Louie Psihoyos postanawia aktywnie przyłączyć się do tego działania. Przedstawia spektakularny, hipnotyczny i niezwykle przekonywujący obraz życia na Ziemi, który w rzeczywistości okazuje się filmowym wezwaniem do podjęcia kroków przeciwko całkowitemu zniszczeniu naszej planety.

» więcej

Indonezja – wyspy ognia

16 grudnia (piątek), godz. 18:00

slajdowisko: Marcin Janik

Indonezja – wyspy ognia będzie opowieścią o podróży po czterech indonezyjskich wyspach: Sumatrze, Jawie, Bali i Lomboku, które odwiedziliśmy latem tego roku podczas dwumiesięcznej podróży.

» więcej

Od marzeń po cel - w pojedynkę dookoła świata

25 listopada (piątek), godz. 18:00

slajdowisko: Emilia Grzesik

O podróżowaniu bardzo prywatnie, o rozwoju, odkrywaniu swoich własnych słabości i odnalezieniu ukrytych mocy. O dojrzewaniu do drogi i rozwoju w drodze.  O podróży w najciemniejsze zakamarki duszy, do których ścieżki odkrywamy poprzez mozolne przeistaczanie się z turysty w podróżnika i pasjonata.Po trzech latach tułaczki nie wyobrażam sobie samej siebie gdybym tej osobistej podroży nie odbyła.

» więcej

Argentyna, Argentyna

27 października, godz. 19:30

reż. Carlos Saura

Reżyser zabiera widzów do serca argentyńskiej muzyki. Twórca staje z kamerą w miejscu, gdzie przecinają się szlaki przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Tradycyjne ludowe melodie mieszają się z muzyką popularną, a artyści zastanawiają się, jaka jest przyszłość tej sztuki.

» więcej

CHILEout z Argentyną i Boliwią

27 października (czwartek), godz. 18:00

slajdowisko: Dominika Dąbrowska

5 tygodni podróży - od mroźnej i deszczowej Patagonii po rozgrzaną pustynię Atacama. Płynąc łodzią przez Cieśninę Magellana na spotkanie z pingwinami i maszerując w deszczu z ciężkim plecakiem po patagońskich górach.

 

» więcej

WCZEŚNIEJSZE WYDARZENIA