KARTA DUŻEJ RODZINY SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYULGOWE PONIEDZIAŁKI SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYKINO Z RODZINĄ SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYOFERTA DLA FIRM SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYKINOWTOREK SENIORA SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
 

Aktualności

Tajlandia - dawne Królestwo Syjamu

9 marca, godz. 18:00

slajdowisko: Darek Dąbrowski

Tajowie często przyrównują zarys granic swego kraju do głowy i trąby słonia – zwierzęcia darzonego tu szczególnym szacunkiem. Oko słonia stanowi stolica - Bangkok. Kosmopolityczne miasto, pełne kontrastów, nie bez powodu nazywane ludzkim mrowiskiem.

 

» więcej

Zwyczajna historia

9 marca, godz. 19:30

reż. Anocha Suwichakornpong

Tajlandia 2009, dramat, 82’

 Na filmową impresję Anochy Suwichakornpong składa się szereg chronologicznie wymieszanych sekwencji z życia dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich, Ake, sparaliżowany po wypadku samochodowym, nie może pogodzić się z niesprawiedliwością losu. Drugi, Pun, wynajęty do opieki nad nim, dawno już to zrobił. Ich zwyczajna historia, jak można się tego spodziewać, wcale nie jest taka zwyczajna.

» więcej

Fados

22 lutego, godz. 19:30

reż. Carlos Saura

Muzyczny dokument Carlosa Saury" mistrza gatunku" poświęcony portugalskiej tradycji Fados. Fados to pełne pasji i lamentu dziewiętnastowieczne pieśni - ballady, które stanowią wspólną spuściznę wszystkich Portugalczyków.

 

» więcej

Portugalia - podróż za 4 euro na Półwysep Iberyjski

22 lutego (środa), godz. 18:00

slajdowisko: Bartłomiej Machowski

Zapraszam w wirtualną podróż po Portugalii. Pomimo, że jest to kraj europejski, to ze względu na swoje odległe położenie od Polski, nie jest zbyt często odwiedzany przez naszych turystów.

» więcej

WCZEŚNIEJSZE WYDARZENIA