KARTA DUŻEJ RODZINY SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYULGOWE PONIEDZIAŁKI SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYKINO Z RODZINĄ SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYOFERTA DLA FIRM SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYKINOWTOREK SENIORA SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
 

Aktualności

Fados

22 lutego, godz. 19:30

reż. Carlos Saura

Muzyczny dokument Carlosa Saury" mistrza gatunku" poświęcony portugalskiej tradycji Fados. Fados to pełne pasji i lamentu dziewiętnastowieczne pieśni - ballady, które stanowią wspólną spuściznę wszystkich Portugalczyków.

 

» więcej

Portugalia - podróż za 4 euro na Półwysep Iberyjski

22 lutego (środa), godz. 18:00

slajdowisko: Bartłomiej Machowski

Zapraszam w wirtualną podróż po Portugalii. Pomimo, że jest to kraj europejski, to ze względu na swoje odległe położenie od Polski, nie jest zbyt często odwiedzany przez naszych turystów.

» więcej

#chicagoGirl. Facebookowa rewolucja

26 stycznia, godz. 19:30

reż. Joe Piscatella

USA, Syria, 2013, 74'

Ala’a Basatneh to charyzmatyczna dziewiętnastolatka, która od 2011 roku za pomocą własnego laptopa pomaga w koordynacji rewolucji w Syrii. Urodziła się w Damaszku, ale jako dziewczynka wyjechała z rodzicami do Stanów Zjednoczonych i mieszka obecnie na przedmieściach Chicago. Działa za pomocą mediów społecznościowych, które okazują się ważnym czynnikiem wspierającym syryjską rewolucję.

» więcej

Syria - starożytność w cieniu dyktatury

26 stycznia, godz. 18:00

slajdowisko: Bartosz Piziak

W trakcie pokazu odwiedzimy z autorem m.in. Aleppo, Hamę, Tartus, Damaszek, chrześcijańską Maloulę czy starożytną Palmyrę. Zaprezentowane zostaną fotografie wykonane w 2010 roku, niespełna kilka miesięcy przed rozpoczęciem antyrządowego powstania przeciwko dyktaturze Baszszara al-Asada, które w efekcie stało się zarzewiem trwającej do dziś krwawej wojny domowej...

 

» więcej

WCZEŚNIEJSZE WYDARZENIA